Victorie categorică pentru CS Mioveni

În cadrul etapei cu numărul 4 din play-off-ul Ligii a 2-a, CS Mioveni pare că a scăpat de blestemul meciurilor nule de pe teren propriu. În prima repriză a întâlnirii cu ASU Poli Timișoara, galben verzii au deschis scorul în minutul 23 prin Adrian Măr, reușind să-și dubleze avantajul cu un minut înainte de pauză, prin Valentin Coșereanu. După pauză,  Dorinel Oancea a văzut direct cartonașul roșu, după o intrare destul de dură la Axente. Deși în inferioritate numerică, încă din minutul 55, elevii lui Alexandru Pelici au reușind să marcheze din nou prin Bogdan Rusu, în minutul 67, care a profitat de o bâlbâială a defensivei bănățenilor, ducând scorul la 3-0. În minutul 90, o fază construită excelent de Bogdan Rusu, a fost finalizată cu un șut sec de Ișfan, stabilind scorul final 4-0.

În etapa următoare, CS Mioveni va avea o întâlnire de foc, în deplasare cu Rapid București.