Victorie categorică, cu FC Voluntari

În etapa a 6-a a play-out-ului Ligii I, FC Argeș a dispus de FC Voluntari cu scorul de 3-0. Cristian Dumitru, a deschis scorul în minutul 24, Stephan Drăghici a majorat scorul în minutul 84, pentru ca Cephas Malele să desăvârșească o victorie a alb violeților, care au avut o prestație exactă în apărare și au punctat decisiv prin contraatacuri rapide. De partea cealaltă, ilfovenii nu au pus mari probleme porții apărată și de această dată excelent de Alexandru Greab. În urma acestui rezultat, elevii antrenorilor Andrei Prepeliță și Mihai Ianovschi și-au securizat poziția a doua a play-out-ului, poziție ce dă dreptul la meciurile de baraj pentru participarea în Conference League. FC Argeș a acumulat până acum 31 de puncte, cu 3 mai puțin decât Chindia Târgoviște, în timp ce FC Voluntari se află pe poziția a 8-a a clasamentului în play-out, loc care duce la barajul pentru menținerea în Liga I.