Dinamo câștigă, la Pitești

Începută pe o ploaie torențială, partida de pe stadionul Nicolae Dobrin a fost una în care Dinamo și-a continuat forma bună, reușind să învingă și în Trivale cu 2-1. Oaspeții au deschis scorul prin Andreas Mihaiu, în minutul 12, după o pasă a lui Deian Sorescu. Alb-violeții au revenit după pauză, reușind egalarea prin Mediop Ndyae, în minutul 59. Din păcate, tot câinii au fost cei care au marcat, Deian Sorescu fiind omul meciului după ce a marcat în minutul 82, pentru a duce toate cele 3 puncte în Ștefan Cel Mare. Cu această victorie, Dinamo acumulează 30 de puncte, cu unul mai puțin decât elevii antrenorilor Andrei Prepeliță și Mihăiță Ianovschi. Următorul joc pentru alb-violeți este programat miercuri 19 mai, la Mediaș cu FC Hermannstadt, în timp ce Dinamo va juca cu liderul play-out-ului Chindia Târgoviște.