Atleţi musceleni pe podium la Campionatele Naţionale

Sala de atletism Ioan Soter din Complexul Sportiv „Lia Manoliu” din Bucureşti a găzduit recent întrecerile contând pentru Campionatul Naţional de probe combinate pentru seniori, tineret şi juniori 1,2, 3. La competiţie a fost prezentă şi o delegaţie de sportivi de la LPS din Câmpulung care a reuşit să adune la final o zestre de 6 medalii, dintre care una de aur, 2 de argint şi 3 de bronz. Pe cea mai înaltă treaptă a podiumului a urcat Emanuel Ciulin în proba de heptatlon la categoria U18. Giorgiana Ciurea şi-a adăugat în palmares alte 2 medalii în proba de pentatlon, punctând atât la tineret, unde a obținut medalia de argint, cât şi la seniori clasându-se pe locul al 3-lea. Medalie de argint a obţinut şi Ionuţ George Iordache în proba de heptatlon la categoria U20, în timp ce Constantin Dinescu la categoria U20 şi Ionuţ Isbăşanu la categoria U18 s-au clasat pe locul al 3-lea, ambii în proba de heptatlon.

În afara podiumului s-au aflat şi atletele Andreea Tăbăcaru şi Miruna Oprescu. Sportivii sunt pregătiţi de profesorii Gigi Ivan, Mihaela Nicoară, Daniela Leoca şi Doina Rusu.