Vulturii alb-violeți și-au apărat blazonul

În primul joc din cadrul turneului de la Pitești, BCM U FC Argeș a învins  cu scorul de 90 – 73 pe CSM Focșani. Spre deosebire de ultimele jocuri, atunci când echipa pregătită de Tudor Costescu avea căderi inexplicabile pe final, de data aceasta au câștigat trei sferturi, după ce la finalul primului sfert erau conduși cu 26 – 21. Vulturii alb-violeți au urcat în urma acestei victorii pe locul 3 în clasament, având 24 de puncte adunate în 14 locuri. În cea de-a doua partidă, baschetbaliștii din Pitești vor da piept sub panou cu sportivii din Miercurea Ciuc, ardelenii venind după o înfrângere usturătoare în fața liderului LNBM – CSU Sibiu, scor 55 – 93. De remarcat și faptul că ciucanii au avut sfert 2 al partidei cu sibienii, în care au înscris un singur punct(?!?), scor 1 – 34.