Un egal cât o victorie, Mioveni- Hermannstadt 1-1

Având serioase probleme de efectiv, ce l-au obligat să alinieze inclusiv o linie defensivă cu improvizații, Laurențiu Roșu a încercat să obțină cât mai mult în confruntarea cu una din fruntașele campionatului.
Oaspeții au avut o bară în minutul 5 prin Tătar, însă cu toată dominarea din prima repriză nu au reușit să marcheze.
Hermannstadt pune o presiune din ce în ce mai mare pe defensiva argeșenilor și reușesc să deschidă scorul prin Neagu în minutul 69, acesta șutând de la aproximativ 13 m, fără speranțe pentru tânărul portar Sima.
Gazdele speculează o breșă în apărarea celor de la Sibiu și reușesc o egalare nesperată cumva, prin Mârzeanu în minutul 74, acesta șutând cu latul în poarta lui Cabuz. Până la final nu s-a mai înscris, astfel că meciul CS Mioveni – AFC Hermannstadt se încheie cu scorul de 1-1. (sursa: arges-sport.ro)