Gloria Berevoești, la jumătatea clasamentului

Pe 1 Decembrie au avut loc meciurile din etapa 15 din Liga a IV-a, Seniori,  Fortuna Sports, sezon competiţional 2018-2019. ACS Gloria Berevoeşti a avut de disputat meciul cu CS Sporting Piteşti. Elevii lui Alin Durdun au încheiat prima parte de campionat cu o înfrângere. Meciul s-a jucat pe terenul Tablierul din Piteşti, acolo unde gazdele au deschis scorul chiar în minutul 7 al jocului, prin Radu Dobrescu, iar Gloria Berevoeşti a egalat în minutul 33, prin Florian Badea. S-a intrat cu scor egal la cabine, însă în a doua repriză CS Sporting Piteşti cucereşte terenul de joc, iar acelaşi Radu Dobrescu mai marchează de două ori, odată în minutul 47 şi încă odată în minutul 56.

Sporting Piteşti învinge Gloria Berevoeşti cu scorul de 3-1, iar după 15 etape derulate, sportivii alb albaștrii termină această etapă de campionat pe locul 7 în clasamentul seriei, cu 23 de puncte.