F.C. Argeș continuă pregătirea sezonului de primăvară

FC Argeș a dispus cu 3-1 de Academica Clinceni, într-un meci de pregătire disputat pe terenul 3 din cadrul Complexului Sportiv Nicolae Dobrin. Golurile au fost marcate de Enceanu (min.58), Buhăescu (min.71), Oancea (min.84)  respectiv Patriche (min.50).
Emil Săndoi a folosit distribuții diferite de-a lungul celor 90 de minute, în ideea de a vedea la lucru toți jucătorii. Pe fondul schimbărilor din repriza secundă, în care au intrat și restul fotbaliștilor din lotul celor două grupări, balanța s-a înclinat în cele din urmă în favoarea gazdelor, mai ales că oaspeții au folosit mai mulți juniori în repriza secundă.

FC Argeş, I repriză: Grecu – Hreniuc, Gugu, Turda, Şerbănică – Raul Costin, Şerban, Năstăsie, Cătălin Barbu – Buleică, Nilă.

După pauză au mai intrat: Tavi Popescu, Florescu, Buhăescu, Panait, Vasile Gheorghe, Enceanu, Oancea, Tofan, Cătălin Stan, Vişa şi Alin Popa.

Antrenor: Emil Săndoi. (sursa: arges-sport.ro)