CS Mioveni se îndepărtează de obiectiv.

CS Mioveni nu a reușit să valorifice avantajul terenului propriu, obținând doar un punct în întâlnirea de sâmbătă cu nou promovata Fotbal Comuna Recea, din cadrul etapei cu nr. 17 a Ligii a 2-a. Întâlnirea de pe stadionul orășenesc din Mioveni s-a terminat nedecis, scor 1-1. Pentru gazde a marcat Ionuț Rădescu în minutul 31. Maramureșenii au replicat după pauză, reușind egalarea prin Alexandru Mărieș, în minutul 49, acesta venind din postura de rezervă. Acest semieșec menține echipa condusă de Alexandru Pelici în zona speranțelor de a accede în play-off, având în vedere că și echipele poziționate mai sus în clasament se mai pot împiedica. Galben-verzii acumulează 24 de puncte, după 16 meciuri disputate. Următoarea încercare pentru CS Mioveni este una de foc, în etapa 18-a urmând să evolueze în deplasare cu liderul din liga secundă – FC U Craiova 1948, echipă patronată de Adrian Mititelu.