Calificare, en fanfare, pentru CS Mioveni

CS Mioveni se califică en fanfare în play-off și se anunță drept o candidată de luat în seamă în lupta pentru promovare. Galben Verzii au zdrobit pe Aerostar Bacău, scor 5-1, într-un meci practic fără istoric. Jucătorii pregătiți de Alexandru Pelici au început jocul conectați foarte bine la miza meciului, nepărând deloc afectați de vâlva iscată de scandalul de dare de mită, încercată de un oficial al Petrolului Ploiești. Pentru argeșeni au marcat: Szilard Veres, în minutul 3, Daniel Șerbănică – în minutul 21, Alexandru Ișfan în minutul 30, Ștefan Blănaru în prelungirile primei reprize și Bogdan Rusu în minutul 85, în timp ce pentru băcăuani a marcat Andrei Bobaru, în minutul 15. În urma acestei victorii, dar și a jocului celorlalte rezultate, CS Mioveni termină sezonul regulat pe locul 3, acumulând 33 de puncte în 19 jocuri. Cele șase echipe care merg în Play-off sunt: U Craiova 1948, Dunărea Călărași, CS Mioveni, Rapid București, Csikszereda Miercurea Ciuc și Farul Constanța.