Au jucat ca niciodată, dar au pierdut ca de obicei…

Echipa de handbal a CS Dacia Mioveni 2012 a întâlnit pe CS Minaur Baia Mare, ocupanta locului 2 în Liga Florilor Mol, într-un meci contând pentru etapa a 12-a.
Băimărencele sunt competitoare în Sferturile de Finală ale EHF European League. Meciul s-a jucat în Sala Traian din Rm. Vâlcea și s-a încheiat cu scorul de 30-26, pentru jucătoarele din maramureș, după ce la pauză era 16-16.
Antrenorul Daciei, Gheorghe Covaciu a declarat: ”Iar am făcut o primă repriză bună, iar în cea de-a doua am dat cu piciorul la ce am realizat în primele 30 de minute. Diferența a făcut-o experiența superioară a jucătoarelor de la Minaur, eu îmi felicit fetele pentru cele 40-50 de minute bune”. CS Dacia Mioveni ocupă locul 12 în clasament după cele 11 meciuri disputate, echipa antrenată de Gheorghe Covaciu având nouă puncte, obţinute în urma a trei victorii.